Potřebujete poradit?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8.00 - 15.30)


Jak vybrat správný typ obkladu?

Přemýšlíte, který obklad je pro vás tou správnou volbou? Pomůžeme vám! Náš článek o obkladech vám určitě pomůže s výběrem materiálu obkladu.

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ TYP OBKLADU?

Nejprve je potřeba vědět, kam chceme obklady umístit. Každý materiál má totiž jiné vlastnosti (betonové, cihlové, kamenné nebo sádrové).

První věcí, kterou obklady rozlišujeme, je ta, zda chceme obklady do interiéru či exteriéru. To je rozhodující faktor, díky kterému nám jíž vypadly sádrové obklady, které lze použít pouze do interiéru, Ostatní materiály můžeme pokládat do interiéru i exteriéru. Dále je tady ještě věc designu, ceny a stylu, který preferujeme,


PRAVÝ PŘÍRODNÍ KÁMEN

Trendem je dnes používat přírodní materiály, tudíž kamenné obklady t pravého přírodního kamene jsou jasným favoritem. Tyto obklady lze umístit všude, kde jen budete chtít.

                                                                  BETONOVÉ OBKLADY

Více lidí dnes z finančního hlediska volí obklady betonové. Tyto obklady jsou levnější a dokonale imitují přírodní kámen. Materiály, ze kterých jsou betonové obklady vyrobeny jsou velmi kvalitní. Použít je můžeme prakticky kdekoliv, ne však pod vodu!

                                     CIHLOVÉ OBKLADY

Další skupinkou jsou cihlové obklady, které napodobují známou starou cihlu. Tyto obklady mají oblibu u lidí, kteří preferují vzhled klasické staré cihly a spáry.

                                          


SÁDROVÉ OBKLADY

Sádrové obklady jsou nejlevnější imitací kamenných obkladů. Jejich použití je však velmi omezeno díky křehkosti obkladu. Aplikovat je můžeme pouze do interiérových prostor, nesmí přijít do kontaktu s vodou (sprchové kouty, koupelny) a teplotními výkyvy (krby, krbové obestavby). Výhodou těchto obkladů je nízká pořizovací cena a hmotnost obkladu, která je až dvakrát menší než u předchozích obkladů. 

Nenechte si proklouznout mezi prsty